петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Мојс: Јунајтед атрактивна дестинација за многу фудбалери

moes za junajted

Поврзани вести

Менаџерот на актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес е убеден дека ќе има многу квалитетни фудбалери кои ќе сакаат да се преселат на “Олд Трафорд” за време на летниот преоден рок иако “црвените ѓаволи” во новата клупска сезона нема да бидат дел и од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

“Јас имам една многу важна задача кога е во прашање новата клупска сезона. Јас морам да го вратам Манчестер Јунајтед во Лигата на шампиони. Подготвени сме да ја потрошиме вистинската парична сума за вистинскиот фудбалер. Точно дека во новата сезона нема да бидеме дел од Лигата на шампиони, но Манчестер е доволно моќен и може да купи фудбалер од светска класа. Веќе разговаравме со неколку фудбалери и можам да кажам дека истите сакаат да се преселат на “Олд Трафорд” за време на летниот преоден рок и на истите не им смета што нема да играат во Лигата на шампиони”, изјави Мојес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести