петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Качен на покрив кумановец еден час се убедувал со полицијата да не го апси

kumanovo-video

Поврзани вести

Првоосомничениот од групата од 13 лица кои денеска беа уапсени во Куманово речиси еден час стоел на покрив од куќа и одбивал да се симне за полицијата да го уапси.

На крајот, сепак попуштил па полицајците му ставиле лисици на рака.

Инаку, групата е уапсена поради сомневање дека од 2004 година досега создала огромен имот бавејќи се со криминал. Групата се сомничи за лихварство, трговија со дрога и оружје, перење пари, изнуда и други кривични дела.

)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести