недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Кајмакоски дел од песна за помош на настраданите од поплавите во регионот

Песната се вика „Love people“, a на иницијативата и се приклучиле бројни пејачи – Ален Исламовиќ, Младен Војичиќ Тифа, Јасна Госпиќ, Маид Хеќимовиќ, Игор Вукојевиќ, Драгана Кајтазовиќ и Геронимо (БиХ), Ивана Киндл, Ивана Хусар и Жак Хоудек (Хрватска), Даниел Кајмакоски (Македонија) и Зое Кида (Србија).

danielslika

Последни вести

Како потсетување дека се уште е потребна помош и поддршка за настраданите од поплавите во Босна и Херцеговина, Србија и Хрватска, Детскиот хор Суперар БиХ и Младен Војичиќ Тифа заедно со бројни регионални ѕвезди, снимија прекрасна песна проследена со видео запис.

Песната се вика „Love people“, a на иницијативата и се приклучиле бројни пејачи – Ален Исламовиќ, Младен Војичиќ Тифа, Јасна Госпиќ, Маид Хеќимовиќ, Игор Вукојевиќ, Драгана Кајтазовиќ и Геронимо (БиХ), Ивана Киндл, Ивана Хусар и Жак Хоудек (Хрватска), Даниел Кајмакоски (Македонија) и Зое Кида (Србија).

Во наредниот период , „Love People“ песната и спотот ќе биде промовирани ширум регионот, како и броевите на сметките на четири музички училишта од Добој и Маглај (БиХ), Гуње (Хрватска) и Обреновац (Србија), кои претрпеле штета за време на поплавите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести