понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 22

ВИДЕО: Како беа дочекани Вардарци по триумфот во Хамбург

avtobus

Последни вести

Играчите на скопскиот ракометен клуб Вардар вчера беа дочекани од своите најверни навивачи „Комити“, на скопскиот аеродром Александар Велики, по спектакуларната победа над европскиот шампион ХСВ Хамбург во 1/8 финалето во ракометната Лига на Шампиони.

Од Александар Велики прославата на навивачите со играчите и тренерите на Вардар продолжи во салата „Кале“.

brumen

 

vardar

ФОТО и ВИДЕО: sportmedia.mk

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести