Спорт

ВИДЕО: Како беа дочекани Вардарци по триумфот во Хамбург

ВИДЕО: Како беа дочекани Вардарци по триумфот во Хамбург

Играчите на скопскиот ракометен клуб Вардар вчера беа дочекани од своите најверни навивачи „Комити“, на скопскиот аеродром Александар Велики, по спектакуларната победа над европскиот шампион ХСВ Хамбург во 1/8 финалето во ракометната Лига на Шампиони.

Од Александар Велики прославата на навивачите со играчите и тренерите на Вардар продолжи во салата „Кале“.

brumen

 

vardar

ФОТО и ВИДЕО: sportmedia.mk