вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Видео: Како да имате задник како Кајли Миног?

kajli1

Последни вести

Целулитот отсекогаш бил најголемиот непријател на сите жени, но добрата вест е дека оваа опасност може да се победи. Само е неопходно да се одржува кожата во добра состојба, а тоа значи да се избегнува пушењето, сонцето, нечистотијата, стресот и лошата исхрана. Кајли Миног во четириесеттите изгледа одлично и се уште има заоблен и цврст задник исто како кога беше млада. Сигурно се прашувате како? Тајната е во вежбањето и исхраната.

Ова се правилата на Кајли:

-Храната која ќе ви помогне во борбата против целулитот е безмасно млеко, јајца, мисирка и пилешко. Овие продукти се богати со протеини и ќе го подобрат нивото на колаген и еластичноста на кожата. Исто така, весот на омега 3 масни киселини во исхраната ќе ја хидрираат кожата од внатре. Тие може да се наоѓаат во рибата, бадемите, оревите и маслинките. Црвеното и пурпурното овошје и зеленчук се исто така задолжителни во вашата исхрана, бидејќи ги зајакнуваат крвните клетки.

-Јадете најмалку пет порции дневно овошје и зеленчук, како и најмалку два литри вода

-Избегнувајте брза храна, колачи, бисквити, колбаси и со млечни производи. Освен што се богати со калории, овие продукти содржат лоши масти кои предизвикуваат целулит.

Од вишокот акумулирани масти на задникот може да се ослободите во внес на помалку калории и вежбање.

Ова се омилените вежби на Кајли за подигање и обликување на задникот- сквотови, а во видеово погледнете како да се изведуваат овие вежби.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести