недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 10

ВИДЕО: Како да подготвите вкусни брускети?

Брускетите можете да ги послужите за вечера или за појадок, а идеални се и кога ќе ви дојдат ненадејни гости.

brusketi

Поврзани вести

Брускетите можете да ги послужите за вечера или за појадок, а идеални се и кога ќе ви дојдат ненадејни гости.

Состојки:

Парчиња леб по желба

Путер

Листови кашкавал или некое сирење по желба

Кругчиња домат

Зачини (оригано, лук во прав, магданос, бибер…)

Подготовка:

Парчињата леб премачкајте ги со путер, врз нив наредете листови сирење или кашкавал, врз нив парчиња домат, па сето тоа зачинете го по ваш вкус.

Ставете ги парчињата во плех и печете во загреана рерна на 18 степени околу 5 минути.

Во видеото погледнете ја деталната подготовка на брускетите:

Најчитани вести