петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 2

ВИДЕО: Како да се нашминкате како Адел

adel-sminka

Поврзани вести

Овој туторијал за шминка конечно ја откри тајната за совршено изведениот црн туш на Адел.

Визажистката Лиза Елдриџ на својот Јутјуб Канал го повика Мајкл Ештон, визажист и фризер кој веќе девет години работи со Адел.

Кои се тајните за нејзиниот препознатлив беспрекорен изглед, дознајте во приложеното видео:

Најчитани вести