вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

ВИДЕО: Како Дибиров го понижи Метаруг

timur

Последни вести

Крилото на Вардар, Тимур Дибиров, вечерва ја запечати победата на својот ракометен клуб против Металург во рамки на СЕХА лигата со фантастичен гол. Натпреварот го доби Вардар со резултат од 27 спрема 21.

Погледнете го видеото од ремек делото на Дибиров.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести