понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Како изгледа лицето на некој кој само што изгубил милион долари

konor-drajnen-foto-printskrin-1407141925-545661

Последни вести

Ова е најлошиот пораз во историјата на турнирите во покер.

Конор Драјнен и Кери Кац в легоа во финалето нба најголемата серија турнир во покер во светот. Двајцата биле убедени дека ја имаат победата во свои раце. Како и обично една карта ќе промени се, а тоа, овој пат на сопствена кожа ќе го почувствува 25 годишниот Конор.

Конор вложи се и за секунда поради двојка срце остана без милион долари.

Погледнете ја неговата реакција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести