среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Како изгледа новиот спортски комплекс „Јане Сандански“

sala8-500

Последни вести

Новиот дом на РК Вардар, ЖРК Вардар и МЗТ Скопје наскоро ќе се отвори.

Новиот спортски комплекс е граден во европски терк и модерен дизајн. Во спортскиот комплекс има и хотел кој го носи името „Русија“.

Во моментов се привршуваат инфраструктурните работи околу спортскиот центар, а наскоро ќе има и свечено пуштање во употреба.

Покрај спортскиот центар „Борис Трајковски“, Скопје доби уште еден модерен спортски комплекс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести