сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Погледнете како израелската војска ги спречува палестинците

תרגיל גדודי קרקל

Поврзани вести

На снимките се израелските воени сили кои го покажуваат начинот на кој се спречува големо настрадување на цивили при нападите во Газа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести