Магазин

ВИДЕО: Како најлесно да ја исчистите рерната – без мака и природно

ВИДЕО: Како најлесно да ја исчистите рерната – без мака и природно

Агресивните средства за чистење на рерната никој не ги сака. Еве еден едноставен трик за чистење на рерната што ќе ви помогне да ги отстраните сите дамки, а воопшто не е штетно ниту по здравјето.

Извадете кора од портокал и ставете ја во стаклен сад. Додадете алкохолен оцет и оставете да стои. Преместете во шише со распрскувач.

На рерната ставете сода бикарбона и испрскајте со подготвениот спреј. Оставете да отстои 20 минути и едноставно пребришете. Целата нечистотија ќе ви остане на сунѓерот.

Деталното упатство погледнете го во приложеното видео.