четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 45

ВИДЕО: Како Нејмар заврши со крававо лице

Бразилскиот фудбалски репрезентативец Нејмар повторно беше жртва на противничките фудбалери. Ноќеска Бразил ја совлада Боливија со високи 5-0, а фудбалерот на Барселона освен што постигна гол и оствари две асистенции, заработи и повреда на аркадата.

133376785

Поврзани вести

При еден дуел со противнички фудбалер, тој доби удар со лакт во лицето по што почна да тече крв во огромни количини. Мораше да интервенира медицинскиот тим на теренот, во вториот дел Нејмар беше повлечен од игра.

nejmarpovreda-768x432

Најчитани вести