вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 52

ВИДЕО: Како се менуваше женската долна облека во последните 100 години?

Занимливо е во неколку минути да погледнете како моделите на женската долна облека се менувале низ историјата. И би можело да се заклучи дека со текот на времето почнало да се штеди на материјал.

dolna-obleka

Поврзани вести

Ова видео покажува како модата, кога се работи за долната облека се менувала во последните 100 години. Моделите на голема радост на мажите станувале се помали и потенки.

Погледнете за што се работи!

Најчитани вести