недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

ВИДЕО: Како се наплаќа паркинг во Куманово

parking-kumanovo

Поврзани вести

Праќате СМС порака за паркирање во Куманово и ви пристигнува повратен одговор : Наплатено 372.000 евра.

Видеото е направено откако во изминативе неколку денови во медиумите актуелен е скандалот во кој што е вмешан потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, кој според тврдењата на ВМРО ДПМНЕ е еден од сопствениците на фирмата „МетропаркингПлус“ која што го добила тендерот од општинското претпријатие „Куманово паркинг“ вреден околу 400.000 евра.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести