вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Како се предадоа терористите во Куманово

teroristi_apsaana

Последни вести

МВР објави нова видео снимка на која се гледа како дел од терористите, како што беше и официјално соопштено, се предаваат веејќи бели предмети во рацете во Дива Населба, Куманово.

predavanje1-500

Меѓу дел од терористите кои се предадоа е и Сами Укшини алијас командант Соколи кој важи за еден од петте лидери на опасната терористичка група.

sokoliii500

Најчитани вести