петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Видео: Како течеше акцијата „Чекан“

Screenshot_12

Последни вести

Министерството за внатрешни работи денеска ва Западна Македонија ја реализираше акцијата „Чекан“.

Во акцијата се уапсени поголема група која подолг период се занимавала со насилен криминал. Приведените се занимавале со лихварство, насилство и перење пари.

Меѓу нив има и познати адвокати и извршители кои и помагале на групата преку склучување фиктивни договори и слични малверзации.

Најчитани вести