среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 39

ВИДЕО: Како звучи „Hello“ на Адел преведена преку Гугл Транслејт

hello

Последни вести

Комичарката Мелинда Кетлин Риз реши да направи пародија од хит песната на Адел „Hello“ користејќи се со алатката Гугл Транслејт.

Имено, Риз се обидела да експериментира како оваа песна, која урива рекорди на топ листите, ќе звучи преведена со помош на Гугл Транслејт.

Видеото на кое комичарката ја изведува песната според текст добиен преку превод на апликацијата стана вистински хит на интерент.

Најчитани вести