вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Видео: Какво лудило од тобоган

Vodeni-tobogan

Последни вести

Можете ли да замислите како би изгледал тобоган долг 305 метри? Не морате да замислувате, бидејќи тој постои.

„Слајд сити“ е пренослив воден тобоган на надувув ање кој во текот на врелите летни месеци се поставува во четири различни градови во Америка.

Оние кои ќе одлучат на овој начин да се забавуваат и разладат треба да платат 10 долари за три „возења“ или 20 долари за целодневно уживање.

Корисниците на ова „лудило оф воден тобоган“ си носат свои гуми, водени пиштоли и останата опрема, а компанијата која е сопственик на тобоганот е задолжена за пуштање на музика цел ден, како и обезбедување на храна и пијалоци.

Погледнете како се забавуваат посетителите на овој тобоган.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести