понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Калуѓерка победи на италијанската верзија на „The Voice“

e

Последни вести

Калуѓерката Кристина Скучиа е победник на италијанската верзија на шоуто „The Voice“.

Таа преку ноќ стана интернет сензација.

Нејзината изведба на песна од Алиша Кис веќе има 50 милиони прегледи на ЈуТјуб, а Кристина вели дека на овој начин го послушала повикот на Папата Францис за Католичката црква да им се приближи на обичните луѓе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести