Македонија,Крими хроника

ВИДЕО: Карамбол на булeвар „Борис Трајковски“ – се судрија три возила

ВИДЕО: Карамбол на булeвар „Борис Трајковски“ – се судрија три возила

Верижна сообраќајна несреќа се случила попладнево околу 17 и 30 минути на булеварот „Борис Трајковски“, во која е повредено едно лице.

До несреќата дошло кога се судриле три автомобили од марка Рено, Пежо и Форд, сите со скопски таблички.

Со возило на итната медицинска помош повреденото лице веднаш е прфрлено во Клиниката за хируршки болести „Свети Наум Охридски.

Се очекуваат повеќе детали за несреќата.