Балкан

ВИДЕО: Катастрофално невреме го погоди регионот

ВИДЕО: Катастрофално невреме го погоди регионот

Силно невреме ги погоди одредени делови од западниот и јужниот дел на Србија. Најтешко било во Ужице, Пожега, Пријепоље и Нови Пазар.

Од УХМР најавија дека попладнево и утре во земјава ќе има пороен дожд проследен со силни грмежи.

Погледнете…