понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

ВИДЕО: Кажете „Среќен Божик“ на 24 јазици

Научете да кажете „Среќен Божик“ на повеќе јазици и изненадете ги пријателите од другите земји.

srekenbozik

Поврзани вести

Ситно броиме со големиот празник, раѓањето на Исус Христос, ден кој се слави со многу среќа и љубов.

По повод престојниот празник на своите пријатели од целиот свет посакајте им Среќен Божик и Нова година на нивниот мајчин јазик,  веруваме дека тоа многу ќе ги изненади.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести