петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ВИДЕО: Келнер се пробива низ поплавениот парк да ги послужи гостите

kelner

Поврзани вести

Ниту поплавите не му можат ништо на овој келнер. На друштвените мрежи кружи оваа снимка на која се гледа како угостителите продолжуваат со својата работа и покрај околностите.

Додека Белграѓаните уживаат во своето кафе покрај поплавениот насип, кутриот келнер, со гумени чизми, и послужавник во рацете се пробива до поплавениот парк за да ги послужи гостите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести