петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Киднаперите на 2-годишното девојче снимени од надзорните камери додека бегале

kameriiii

Последни вести

Надзорните камери на една од зградите во населбата Браѓа Јерковиќ во Белград го снимиле моментот кога киднаперите на двегодишното девојче почнале да бегаат со возилото.

Некаде на третината од видео снимката, која трае околу три минути во кадар влегува сивиот автомобил, кој на раскрсницата се свртува и продолжува да се движи во правецот од каде дошол.

По ова камерата ги снимила станарите од зградата како веднаш продолжуваат на другата страна, претпоставувајќи дека киднаперите се упатиле натаму.

Најчитани вести