вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

ВИДЕО: Кинезите ги бојадисуваат кучињата за да личат на панди

kuce

Последни вести

Кинезите имаат нов тренд – ги бојадисуваат кучињата за да личат на панди!

Сопственикот на „пет шоп“, Хсин Чен тврди дека не може да ја задоволи побарувачката на кучиња од расата чау чау кои се бојадисани и изгледаат како панди.

Слатките видови како францускиот булдог и лабрадорот биле фаворити, но сега вистински хит е панда кучето.

Чен тврди дека самиот е заслужен за оваа необична техника која обичните кучиња ги претвора  во панди и исто така додава дека техниката на бојадисување не е опасна за кучињата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести