петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

ВИДЕО: Кличко нападнат на прес конференција во Германија

Поранешниот шампион во тешка категорија Шенон Бригс го нападнал украинскиот боксер Владимир Кличко на прес-конференција во германскиот град Оберхаузен.

23.04.brigsklickonapad-700x352

Последни вести

Поранешниот шампион во тешка категорија Шенон Бригс го нападнал украинскиот боксер Владимир Кличко на прес-конференција во германскиот град Оберхаузен.

Црномурестиот боксер упатил навреди кон Кличко и неколку пати повторил дека тој е вистинскиот шампион, а Кличко е фабрикуван шампион.

„Зошто си толку исплашен од мене“, викал Бригс.

Тој се обидел и физички да го нападне Кличко, но обезбедувањето веднаш реагирало .

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести