вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 9

ВИДЕО: Клинтон: Вонземјаните би го обединиле светот

Сите разлики би станале минијатурни кога би се заканил освојувач од вселената.

t1larg.bill-clinton.t1larg

Поврзани вести

Поранешниот претседател на САД, Бил Клинтон откри дека е целосно опседнат со вонземјани.

Тој вели дека можеби инвазијата на вонземјаните би ја обединила планетата Земја која е разорена од војни.

-Можеби тоа е единствен начин како да се обедини овој наш разединет свет. Замислете како сите разлики би биле минијатурни кога би се заканил освојувач од вселената, рече Клинтон.

На прашањето на водителот дали на јавноста би и открил дека постојат вонземјани доколку дознае, тој кратко одговори „да“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести