четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ВИДЕО: Коала уапсена во Австралија

koala

Последни вести

Коала направи колапс во сообраќајот во Сиднеј во текот на ноќта.

Полицијата на Нов Јужен Велс го „уапси“ животното, а потоа направиле серија смешни фотографии како на коалата и ставаат лисици и ја транспортираат во полициско возило, а ова доживување го споделиле на Фејсбук.

Во извештајот се наведува дека коалата била запрена и запрашана дали ги знае опасностите за преминување на улица. Исто така, бидејќи коалата не ја почитувала наредбата морале да ја уапсат. Се разбира, сето тоа е шега.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести