понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео кое треба секоја жена да го погледне

ogledalo-1411496217-573377

Последни вести

Постојат денови кога жените не се чувствуваат добро во сопственото тело, кога мислат дека не изгледаат најдобро, кога мислат дека сте дебели, имаат лоша фризура…

Во овој проект на #imEnough е поставено огледало во еден шопинг центар. Огледло кое жените кои случајно поминуваат ги прашува „Како се чувствуваш кога ќе се погледнеш во огледало?“

Одговорите се прилично обесхрабрувачки, но потоа нешто им се случува на овие жени. Нешто што кај случајните минувачи измамува солзи.

Погледнете за што се работи:

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести