сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Кога првата дама на САД ќе фрли сенка врз шампионите

Првата дама на САД најголема ѕвезда

misel obama akcija

Поврзани вести

Кошаркарите на Мајами Хит минатата недела беа во посета на Белата куќа, а таа прилика ја искористија да учествуваат во кампањата на првата дама на САД, Мишел Обама.

Таа ја започнала акцијата „Let’s move“ која што има за цел да застане на патот на дебелината кај децата и сите да ги принуди малку повеќе да се движат, но и здраво да се хранат.

 

Така Леброн Џејмс, Двејн Вејт, Реј Ален и Крис Бош снимиле кратка видео снимка со првата дама на САД, а интересно е тоа што Мишел успеа покрај нив да биде најголема ѕвезда.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести