петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 67

ВИДЕО: Кога руски милијардер прави свадба

На свадбата на рускиот милијардер Михаил Гицеријев настапуваа некои од најпопулраните светски ѕвезди – Бионсе, Џенифер Лопез, Стинг, Енрике Иглесиас и Елтон Џон.

ruski-milijarder-svadba

Поврзани вести

На свадбата на рускиот милијардер Михаил Гицеријев настапуваа некои од најпопулраните светски ѕвезди – Бионсе, Џенифер Лопез, Стинг, Енрике Иглесиас и Елтон Џон.

Овој руски милијардер се наоѓа на 16-тото место на листата на најбогатите луѓе во Русија и сопственик на нафтената компанија „Руснјефт“.

Неговото богатство се проценува на 5,9 милијарди солари, така што веројатно не му било проблем за венчавката на синот Саид да издвои голема сума пари.

Некои од странските медиуми наведуваат дека за тој настап Џенифер Лопез барала 5 милиони евра, а настапот на Елтон Џон чинел седум милиони евра.

Најчитани вести