среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Кога венчавката ќе се претвори во борба на суперхерои

Замислете на сопствената свадба, токму во моментот кога треба да го кажете судбоносното „да“ да се појават „непоканетите“ гости Бетмен, Ајрон мен, витези, нинџи и други познати суперхерои.

betmen-na-svadba

Поврзани вести

Токму тоа и се случило на на свадбата на програмерот Адам Бон и неговата сопруга Мишел Ченд.

На видеото кое што е објавено на „Ју Тјуб“ се гледа како сватовите, па дури и снимателните, немале поим за планот на младенците.

Кога матичарот ги прашал присутните дали некој има против стапувањето во брак на младенците, се случил вистински хаос.

Прво влегол витезот во сјаен оклоп, го извлегол меџот и побарал од младоженецот со него да се избори за раката на невестата. Откако Бон ги одбил неговите напад, двајца мажи во костуми дотрчале со група нинџи кои изведувале акробации. Потоа настапиле и девериците кои успешно се „бореле“ со нинџите.

Погледнете како завршила оваа свадбена претстава.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести