сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Кој рече дека жените не се разбираат во фудбал?

img51756b4d82141-650x362

Последни вести

Оваа девојка ги убива сите стеротипи дека фудбалот е само машки спорт, а дека жените освен дотерување и шминкање не знаат ништо друго.

Девојката се снаоѓа со фудбалската топка многу подобро отколку повеќе од половина мажи во светот, ако не верувате, слободно погледнете


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести