сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

ВИДЕО: Која е оваа вештерка?

Поинаква и необична улога за оваа холивудска актерка

angelija joli film

Поврзани вести

Холивудската актерка, Анџелина Џоли, излегла од вообичаените рамки и поради своите деца снимила малку поинаков филм.

Во римејкот на познатата бајка „Заспаната убавица“, Анџелина ја толкува улогата на лошата вештерка која фрла клетва врз младата принцеза откако ќе се боцне со иглата веќе никогаш да не се разбуди.

Сега имаме прилика да ја видиме во трејлерот на филмот во кој што Анџелина се појавува како лоша вештерка, а ќе ја видиме и малечката Вивиен Џоли Пит која за прв пат ќе заплива во водите на актерството.

Премиерата на филмот „Maleficent“ се очекува на 30-ти мај.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести