четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ВИДЕО: Кокошја забава на автопат во Кина

kokoski

Последни вести

Десетина кинески полицајци се измачија додека да се обидуваа да фатат илјадници кокошки кои побегнале од превртен камион на еден автопат. Повеќе од 3.000 од овие домашни птици излегле на слобода по сообраќајна несреќа во југозападната провинција Гуизоу.

Сепак, полицајците успеале да заловат околу 900 кокошки од автопатот и грмушките во околината и ги вратиле назад во нивните кафези.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести