вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

ВИДЕО: Колкав пат поминува секој мејл пред да стигне до нас?

173874449353037ac49d251658503944_orig

Поврзани вести

Иако се чини дека мејловите кои ги испраќаат стигнуваат веднаш, но тоа и не е баш така. Од неодамна и самите можете да ја следите маршрутата на својата пошта благодарени на апликацијата Email Miles на Јохан Брукер Кохен.

Апликацијата функционира на таков начин што преку помош на ГПС ја следи локацијата од која пораката е испратена и нејзиното одредиште. Потоа се пресметува вкупната оддалеченост која се прикажува на екранот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести