четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 53

ВИДЕО: Колони тенкови по улиците во Белград

tenkovi_705321S1

Последни вести

Многу жители на Нов Белград биле изненадени со една необична глетка. На улиците се движела колона од тенкови и оклопни возила, пишуваат српските медиуми.

Војниците ги чистеле возилата, кои обично се гедаат само при онредни ситуации или воени состојби, а минувачите љубопитно ги набљудувале.

Се работи за подготовки за претстојната  свеченост по повод 70 години од ослободувањето на Белград.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести