среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Комитите им кажаа „ауфудерзен“ на Рајн Некар

aufiderzen-500

Последни вести

Вардар со 28:25 го совлада германскиот тим Рајн-Некар во третото коло од Лигата на шампионите.

Македонскиот тим игра одлично, на три меча забележа три победи, што секако е дополнителен мотив на мечевите кои ги игра на домашен терен да има прекрасна атмосфера.

За тоа се заслужни „Комитите“ кои на секој меч му пружаат голема поддршка на Вардар, а така беше и на мечот со Рајн-Некар, на кој гостите од Германија ги испратија со „ауфидерзен“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести