петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

ВИДЕО: Кон Балканот се движи циклонот кој ја поплави Италија

ciklon500

Поврзани вести

Циклон се вижи кон Балканот. Дожд и грмотевици се најавени за вечерва и утре во централните делови на Хрватска и целиот Јадран.

Можно е невремето да започне и во текот на овој ден, во најзападните делови на Хрватска, посебно во околината на Ријека.
Циклонот кој се движи кон истокот на Хрватска се формирал во северозападна Италија, а во Џенова паѓале дури 300 литри дожд по метар квадратен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести