петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВИДЕО: Конечно снимено она што досега беше невидливо

exo-planet-earth-from-space

Поврзани вести

Режисерот Луис Шварцберг ја искористил „тајм лепс“ технологијата за да ни покаже што секојдневно се одвива на планетата Земја, а ние не го гледаме. Најскриените чуда на природата на кои заборавивме.

„Живееме во свет кој е преполн со суптилна и деликатна убавина која е речиси невидлива со човечко око. За да ви го долови тој невидлив свет, Шварцберг користи тајм лепс камера со висока резолуција и микроскопи“.

И вие ќе го промените мислењето за светот и нема да го гледате со исти очи откако ќе го погледнете ова видео…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести