петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

(ВИДЕО) Корејскиот „капетан кукавица“ бегаше од бродот додека децата умираа

Ли е капетан на траектот на кој при потонувањето на бродот загинаа 188 лица, главно тинејџери.Меѓу спасените е целиот екипаж на бродот, од кој поголемиот број се уапсени.

kukavica

Поврзани вести

„Кукавица“! Тоа е насловот со кој водечкиот јужнокорејски дневен весник Кореa Тајмс, со снимка го покажува капетанот на траектот Ли Џон Сеок како побегнувал од траектот Севол, на кој засега загинаа 188 лица, а повеќе од 100 се водат како исчезнати.

Ли е капетан на траектот на кој при потонувањето на бродот загинаа 188 лица, главно тинејџери.Меѓу спасените е целиот екипаж на бродот, од кој поголемиот број се уапсени.

На снимката се гледа како Ли полугол влегува во чамецот за спасување, додека бродот стои под агол од 45 степени.Работникот на крајбрејжната стража изјавил дека екипажот на бродот, при спасувањето не кажале дека не се патници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести