среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Косовскиот премиер нападнат од група студенти

taciiiiii

Поврзани вести

Премиерот на Косово, Хашим Тачи за време на неговата посета на студентска менза во Приштина бил вербално нападнат од група студенти.

Студентите го нападнале нарекувајќи го „крадец и измамник“.

По инцидентот веднаш реагирала полицијата и уапсила петмина студенти, пренесуваат косовските медиуми.

Видеото можете да го погледнете овде.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести