четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 53

ВИДЕО: Кренале трамвај за да ослободат заглавено девојче!

devojka

Поврзани вести

Патници и случајни минувачи со заеднички сили се здружиле и со голи раце подигнале трмвај за да ја ослободат заглавената нога на ученичка.

Тинејџерка од Даблин доживеала несреќа при излегување од трамвај кога ногата ѝ пропаднала и ѝ останала заглавена под возилото. Девојката имала страшни болки поради кои викала и плачела кога насобраните луѓе решиле најбрзо што можат да ѝ помогнат на несреќната ученичка.

Над 30 патници и минувачи дошле на помош и успеале да го мрднат трамвајот за да ѝ ја ослободат ногата. Кога драмата завршила и девојката била извлечена на безбедно, била префрлена во болница каде ѝ биле констатирани помали повреди.

Инаку во Даблин често се случуваат инциденти со трамваите, а имало и четири смртни случаи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести