петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ВИДЕО: Крушата под круша паѓа – Стево Пендаровски и неговиот идол

StevoPi1

Последни вести

Два идентични видео записи, но направени во различно време, и со различни актери, ама сепак со исти дејствија.

Всушност, од прилозите се гледа како претседателскиот кандидат на опозицискиот СДСМ, Стево Пендаровски, ја плагира својата кампања со имитирањето на својот идол Бранко Црвенковски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести