среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ВИДЕО: Крвав Божиќ: Камион покоси пешаци во Глазгов

kamion

Последни вести

Шест луѓе загинаа, а седум се повредени во центарот на Глазгов кога на нив налета камиот за собирање на отпад, кој одеднаш излета на тротоарот и ги покоси пешаците.
Камионот удри во ѕидот од хотелот Милениум на плоштадот „Џорџ“, додека пешаците чекаа да поминат улица кај станицата „Квин стрит“.Очевидци велат дека возачот на камионот ја загубил контролата, по што возилото соборило семафор и излетало меѓу пешаците.

Најчитани вести