среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО Крвави пресметки помеѓу проруски и проукраински демонстранти

Untitled

Поврзани вести

Крвава пресметка, во Харков, при судр на група проруски и проукраински демонстранти.

Снимката е емитувана на телевизија „Раша тудеј“, а на неа се гледаат лица со метални прачки кои се пресметуваат низ цел град.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести