сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Куче го чекаше сопственикот осум дена пред болница

Кучето Секо го чекаше сопственикот пред болница седум дена.

457749_pas_f

Поврзани вести

Лаури ди Коста од Бразил морал да замине на операција и да остане во болница осум дена. Неговото куче Секо останало пред болницата на паркингот, очекувајќи дека наскоро ќе се пјави. Меѓутоа, Лаури останал во болница осум дена. За тоа веме кучето го храеле болничарите. Осмиот ден кога малку закрепнал, Лаури излегол надвор, каде бил дочекан од неговото милениче. Кутрето започнало да скока од радост и да го лиже по лицето.

Нивната емотивна средба траела неколку минути, а потоа Лаури повторно се вратил во постела, каде ќе остане уште некое време, до целосното закрепнување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести