среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ВИДЕО: Кучиња скитници дошле на погребот на жената која ги хранела!

KUCINJA

Последни вести

Семејството Суарез од Мексико останало изненадено кога на погреб на нивната мајка дошле кучиња скитници, која таа ги хранела.

Маргарита Суарез починала по борбата со тешка болест, а во текот на животот секој ден ги хранела уличните кучиња и мачиња, кои доаѓале до нејзиниот дом. Освен тоа, на секое излегување од нејзината куќа носела кесичка со храна, за по пат да ги храни безомните кучиња на кои ќе наиде, пренесуваат тамошните медиуми.

Најчитани вести