четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 42

ВИДЕО: Куќи во Сингелиќ спасени од уривање

kurir-640x336

Поврзани вести

Петти ден по силното невреме кое го зафати Скопје и околината, механизацијата е на терен и активно се работи за да се санираат штетите од поплавите.

Денеска во Сингелиќ беа спасени куќи да не се урнат.

Со помош на механизацијата, беа отстранети потпорните ѕидови кои претставуваа закана за некои куќи.

Метеролозите велат дека невремето од саботата е феномен што се случува еднаш во 1.000 години.

Извор: Курир.мк

Најчитани вести